Test ve Envanter

Ürün Karşılaştır (0)

AİLE TUTUMLARI TESTİ (FAT) 

50,00 TL Vergiler Hariç: 50,00 TL

AİLE TUTUMLARI TESTİ (FAT)    NOT: Aile Tutumları Testi (FAT) Materyalleri online olarak gönderilecek olup şuan da baskı materyal siparişi alınmamaktadır.   AİLE TUTUMLARI TESTİ (FAT)  NEDİR? Lydia Jackson(1972) tarafından hazırlanmış olan bu test, çocuğun aile içindeki yerini belirleyen, deneğin ailesi ile kurmuş olduğu ilişkiler hakkında bilgi veren..

ANKARA GELİŞİM TARAMA ENVANTERİ (AGTE)

40,00 TL Vergiler Hariç: 40,00 TL

ANKARA GELİŞİM TARAMA ENVANTERİ (AGTE)   NOT: Ankara Gelişim Tarama Envanteri Materyalleri online olarak gönderilecek olup şuan baskı materyal siparişi alınmamaktadır.   ANKARA GELİŞİM TARAMA ENVANTERİ NEDİR? 0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimsel açıdan değerlendirilebilmesi amacıyla uygulanan bir envanterdir. Çocukların gelişim düzeylerini sağlıklı v..

BEIER CÜMLE TAMAMLAMA TESTİ

40,00 TL Vergiler Hariç: 40,00 TL

BEIER CÜMLE TAMAMLAMA TESTİ   BEIER CÜMLE TAMAMLAMA TESTİ NEDİR? Tamamlanmamış cümlelerden oluşan projektif bir testtir. Beier Cümle Tamamlama Testi, Form A 8-18 yaşları arası, Form B ise 13 ve yukarı yaşları içeren iki formdan oluşmaktadır. Bireylerin duygularını ifade ettikleri tamamlanmamış cümlelerden oluşur.   BEIER CÜMLE TAMAMLAMA TESTİNİN ..

BENDER GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGILAMA TESTİ

50,00 TL Vergiler Hariç: 50,00 TL

BENDER GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGILAMA TESTİ   BENDER GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGILAMA TESTİ NEDİR? Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi; görsel uyaranın algılanmasını, görsel-motor koordinasyonu, görsel motor bütünleştirmeyi ölçer.   BENDER GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGILAMA TESTİNİN TÜRÜ NEDİR? Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi bir performans tes..

BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ

50,00 TL Vergiler Hariç: 50,00 TL

BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ   BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ NEDİR? Şekilleri hafızada tutma becerisini değerlendiren Benton Görsel Bellek Testi, görsel belleğin algılama ve motor yeteneğinden ayırt edilmesini sağlamaktadır. Benton Görsel Bellek Testi; çizimli ve göstermeli olmak üzere 2 formdan oluşmaktadır. 1- Çizimli (desen) Benton; C, D ve E formlarından oluşur. ..

BURDON DİKKAT TESTİ

25,00 TL Vergiler Hariç: 25,00 TL

BURDON DİKKAT TESTİ   BURDON DİKKAT TESTİ NEDİR? Bu test çocuğun, dikkat gücünü ölçer. Çocuklara bir sayfa üzerine gelişigüzel dizilmiş harfler verilir. Bu harfler belli ve düzenli aralıklarla dizilmiştir. Testte 31 tane (a), 29 tane (g), 31 tane (b) ve 29 tane (d) harfi bulunmaktadır. Her sayfada (30) satır vardır.   BURDON DİKKAT TESTİNİN TÜRÜ ..

CATTEL 2A/3A ZEKA TESTİ

50,00 TL Vergiler Hariç: 50,00 TL

CATTEL 2A/3A ZEKA TESTİ   CATTEL 2A/3A ZEKA TESTİ NEDİR? Kültürden bağımsız olan Cattel Zeka Testi tüm toplumlara uygulanabilir. 2A ve 3A olmak üzere iki formdan oluşur. Yaş ve eğitim gruplarına göre bu formlar ayrılır. Her form 4 alt testten oluşur. Alt testler şu şekildedir; 1. Seriyi tamamlama (12 madde) 2. Tasnif (14 madde) 3. Yerleştirme (12 m..

ÇOCUKLARDA TEMATİK ALGI TESTİ (C.A.T)

80,00 TL Vergiler Hariç: 80,00 TL

ÇOCUKLARDA TEMATİK ALGI TESTİ (C.A.T)   ÇOCUKLARDA TEMATİK ALGI TESTİ (CAT) NEDİR? C.A.T Testi; bir çocuk için çok önemli olan figürleri ve dürtüleri anlamamızı kolaylaştırmak amacıyla oluşturulmuştur. Çocuklar kendilerini insanlardan çok hayvanlarla daha rahat özdeşleştirdikleri için bu testi uygulamak daha kolaydır. Test 10 karttan oluşmaktadır. Kartla..

D2 DİKKAT TESTİ

50,00 TL Vergiler Hariç: 50,00 TL

D2 DİKKAT TESTİ   D2 DİKKAT TESTİ NEDİR? D2 Dikkat Testi; bireyin dikkat seviyesini, psikomotor hızını, öğrenme fonksiyonlarını, seçici dikkatini ve zihinsel konsantrasyonunu ölçmek amacıyla geliştirilmiştir. Görevin yapılma hızı, kurallara uyum ve performans kalitesi ölçülen alt özelliklerdir.   D2 DİKKAT TESTİNİN TÜRÜ NEDİR? D2 Dikkat Testi; p..

FRANKFURTER DİKKAT TESTİ

25,00 TL Vergiler Hariç: 25,00 TL

FRANKFURTER DİKKAT TESTİ   FRANKFURTER DİKKAT TESTİ NEDİR? Frankfurter Dikkat Testi; farklılıkları bulma puanı ve hızıyla ilgilidir. Elma ve armut figürleriyle uygulanan bir dikkat testidir.   FRANKFURTER DİKKAT TESTİNİN TÜRÜ NEDİR? Frankfurter Dikkat Testi; performans testidir.   FRANKFURTER DİKKAT TESTİNİN UYGULANDIĞI YAŞ GRUBU NEDİR?..

FROSTİG GÖRSEL ALGI TESTİ

50,00 TL Vergiler Hariç: 50,00 TL

FROSTİG GÖRSEL ALGI TESTİ   FROSTİG GÖRSEL ALGI TESTİ NEDİR? Frostig Görsel Algı Testi bireylerin görsel algı seviyelerini, problem çözme becerilerini ve okula hazır olup olmadıklarını ölçen bir testtir. Bender Gestalt Görsel Algılama Testiyle desteklenmesi oldukça yararlıdır. Frostig Görsel Algı Testi 5 alt testten oluşur; Elleri kullanabilme ve g..

GESSEL GELİŞİM FİGÜRLERİ TESTİ

40,00 TL Vergiler Hariç: 40,00 TL

GESELL GELİŞİM FİGÜRLERİ TESTİ   GESELL GELİŞİM FİGÜRLERİ TESTİ NEDİR? Gesell bir performans değerlendirme testi olup çocuklarda motor beceri, görsel algı, görsel hafıza, el-göz koordinasyonu, küçük kas becerilerini ölçer. Ayrıca çocuğunuzun fiziksel ve biyolojik gelişiminin izlenmesi, bulunduğu yaşa ait davranışları yapıp yapmadığı gibi genel gelişim süreçlerinin incel..

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 22 (2 Sayfa)